Cinsellik | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cinsellik

Cinsellik

 

 

Cinsellik, belli bir dönemden sonra arkadaş ortamlarında bile konuşulmaya başlanan bir konudur. Özellikle ergenlik döneminde gençlerin bu konuya olan merakları, bazı bilgilerin yanlış bir şekilde öğrenilmesine sebep olmaktadır. Tabii buna halk arasında dolaşan yalan yanaslış bilgileri de katabiliriz. Fakat cinsellik hakkında doğru bildiğimiz öyle yanlışlar varmış ki, duyduğunuzda sizler de şaşıracaksınız. Almanya’da yapılan bir araştırma sonucunda saptanan bu yanlışlıklarının doğrularının ne olduğuna hep beraber bakalım.

cinselllik

Keller Cinsel Açıdan Güçlüdür

Kel olan erkeklerin kanlarında daha fazla testesteron hormonu bulunmaktadır. Kel olmayan erkeklere oranla kanlarında daha fazla bulunan bu hormonun, kellerin cinsel açıdan güçlü olmasını sağlamadığı ortaya çıkmıştır. Hatta bu durumun cinsel iktidarla bir ilişkisi bile saptanamamıştır.

Sünnetli Erkekler Daha Geç Ereksiyon Olur

Sünnetli erkeklerin, sünnetsiz erkeklere oranla daha geç ereksiyon yaşadığı birçok kişi tarafından kabul edilmektedir. Fakat yapılan araştırmaya göre sünnetli erkek ile sünnetsiz erkek arasında bu tarz bir farklılığın olduğu tespit edilmemiştir.

Hamilelik İçin Sırtüstü Uzanmak

Seksten sonra rahim kanalına bırakılan spermlerin rahme daha kolay gitmesi için sırtüstü yatılması gerektiği söylenmektedir. Fakat bu durumun böyle bir yararının olmadığı, spermlerin yolunu bulmasında herhangi bir etkiye sebep olmadığı saptanmıştır.

Ayak Büyüklüğü İle Penis Boyunun İlişkisi

Penis boyu, her ne kadar ilişkide önemsiz gibi gösterilmek istense de verdiği haz anlamında etkili olduğu bir gerçektir. Fakat tek başına kesinlikle yeterli değildir! Penis boyunun erkekler arasında bir güç gösterisi gibi görünmesinden kaynaklı olarak da bazı organlar ile penis boyu arasında ilişkiler kurulmuştur. Ayak, burun ve el gibi organların büyüklüğüyle penis boyunun doğru orantılı olduğu varsayımı tamamen yanlış bir varsayımdır.

Çok Fazla Cinsel İlişki Kadın Vücudunu Yıpratır

Cinsel ilişkinin düzenli bir şekilde yapılmasının hem erkek hem kadın için oldukça yararlı olduğu belirlenmiştir. Fakat cinsel ilişkinin normale oranla fazla yapılmasının kadının vücudunu yıprattığı düşüncesi doğruyu yansıtan bir söylem değildir. Tam aksine seks yapmak özellikle kadının kalça kasları için faydalıdır. Hatta seks yapma sıklığına göre kadınların kalça kaslarının daha da güçlendiği gözlemlenmiştir.

cinselllik

 

Daha fazlası için https://www.voynn.com/e/cinsellik/ u ziyaret edebilirsiniz.

 

İçerikler voynn.comdan alınmıştır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir