!-- Start Alexa Certify Javascript --> Cildimizin Vücudumuz Açısından Önemi Nedir? | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cildimizin Vücudumuz Açısından Önemi Nedir?

Cildimizin Vücudumuz Açısından Önemi Nedir?

Cildimiz biz insanlar için kuşkusuz en önemli parçalarımızdan bir tanesidir. Çoğu zaman herhangi bir hastalığa kapılsak ilk olarak belirtiler cildimiz üzerinde gerçekleşir. Deri üzerinde oluşan bu rahatsızlıkları incelemek, araştırmak ve tedavi etmek amacıyla dermatoloji dalı ortaya çıkmıştır.  Bu bilim dalı sayesinde cilt üzerinde oluşan tüm hastalıklar tek tek incelenmekte ve oluşan hastalıklara karşı çareler aranmaktadır. Derisel hastalıklar ile uğrasan dermatoloji bunun yanında zührevi yani cinsel yolla bulaşan hastalıklar alanında da kendini geliştirmeye adamıştır.Bu türden hastalıklar ilk belirtilerini deri ve mukoza bulgusu olarak gerçekleştirdiklerinden dolayı bu iki ana konu dermatolojinin ayrılmaz birer parçası olmuştur.

Dermatoloji kliniklerinde çalışan, deri ve zührevi hastalıklar konusunda zaman içerisinde kendisini yetiştirerek uzmanlaşmış tıp hekimlerine ise “dermatolog” denir. Bu türden deri türevi hastalıklar karşısında uzman bir dermatolog teşhisini kolaylıkla yapar ve hastanın en uygun yoldan tedavisini gerçekleştirir.

deri hastalığı
Bir çok hastalık ilk belirtilerini Deri üzerinde gösterir.

Esasına bakacak olursak cildimiz bizi dış etkenlere karşı koruduğundan dolayı bir çeşit kalkan görevi görmekte ve bu sebepten ötürü vücudumuz için  büyük önem arz etmektedir. Sırf bu açıdan bile hepimiz sahip olduğumuz bu değere karşı duyarlı olmalı ve gereken önemi göstermeliyiz. Cilt üzerine yaptırılmak istenen çeşitli dövmeler, botoks, lazer, dolgu gibi işlemlerin kesinlikle uzman ellerde yapılması gerektiğini bu noktada sizlere hatırlatalım. Bu derece bizler için önemli bir parçamızın zarar görmesini hiçbirimiz istemeyiz. O halde her hangi bir işlem için en doğru elleri seçmemiz gerektiğini bilmeliyiz.

Ülkemiz açısından bakacak olursak dermatoloji alnında en doğru elleri birçok şehirde bulmanız mümkündür. Güzide şehirlerimizden İzmir sahip olduğu birçok dermatolog ile bu konuda başı çekmektedir. Farklı bölgelerine yayılmış dermatolog ağıyla hiç endişe etmenize gerek yok. Karşıyaka bölgesine geçtiniz ve dermatolog mu arıyorsunuz. Bu konuda sıkıntı yaşamayacağınızı belirtelim. Karşıyaka dermatolog konusunda sizleri rahat ettirir. Ya da Bostanlı’da geziyorsunuz ve bir anda cilt problemiyle karşılaştınız. Kendinize bir uzman arıyorsunuz ancak ne yapacağınızda bilmiyorsunuz. Basit bir araştırmayla Bostanlı dermatolog uzmanına ulaşmanız zor olmayacaktır. Benzer örnekleri çoğaltmak mümkündür. Mavişehir gibi güzel bir muhitte oturuyor olabilirsiniz. Hayatınızın geri kalanını huzur ve sükûnet içerisinde geçirmek isteğindesiniz ve cilt problemleriyle karşılaşıyorsunuz. Bu durumda ilçe ya da il değiştirmenize gerek yok. Mavişehir dermatolog uzmanları sizlere her daim yardımcı olacaktır.

Bu şekilde örnekler arttırılabilir. Peki, bu derece önemli bir değere sahip dermatoloji ana bilim dalı hangi alanlar üzerine hizmet vermektedir?

  • Deri kanseri ve deri kanserinin teşhisi aynı zamanda önlenebilmesi amacıyla inceleme ve çalışmalar yapmak.
  • Cilt enfeksiyonları, egzama, sivilceler, saclarda ve tırnaklarda oluşan hastalıklarda
  • Deri üzerinde zamanla oluşan kozmetik sorunlarda,

Dermatoloji ve dolayısıyla dermatologlar hizmet vermektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir