Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

 

 

Este Aura Estetik Merkezinde burun estetiği (rinoplasti) hakkında bilmeniz gerekenler hakkında detaylıca bilgi alabilirsiniz.

 

RİNOPLASTİ NEDİR?

Burun estetik ameliyatı yaptıran çoğu insan herhangi biri gibi görünmek istemez, daha çok kendisinin daha iyi bir versiyonu gibi görünmek ister. Burun düzelttirme aynı zamanda rinopalsti olarak da bilinir ve burnun boyutu ya da şeklinin değiştirildiği hastanede yatmayı gerektirmeyen bir işlemdir. Genellikle yüzün geri kalanı ile bağlantılı olarak burun uzunluğunu, genişliğini ve asimetriyi düzeltmeye yönelik bir işlemdir. Burundaki çıkıntı ya da girinti, burun ucu şekli ve konumunu, burun deliği büyüklüğünü de düzeltmeye yöneliktir.

 

RİNOPLASTİ BENİM İÇİN DOĞRU BİR İŞLEM MİDİR?

Rinoplasti yaptırma kararı, nasıl görünmek istediğiniz, bütçe, iyileşmek için yeterli zamanınız olup olmadığı, nefes alma güçlükleri ve bunun gibi etmenlere bağlıdır.  Cerrahi olmayan burun düzeltmede burundaki çıkıntı ya da girintileri geçici olarak yumuşatacak enjektable filtrelerle uygulanır. Bu kısa sürede yapılan son derece kullanışlı bir yöntemdir. Uzun süre burunları yüzünden güçlü negatif duygular hissetmiş olan hastalar, en mutlu rinoplasti hastaları olabilmektedirler.

 

Sertifikalı bir tıbbi danışmandan alacağınız birebir danışmanlık hizmeti rinoplastinin sizin için doğru bir işlem olup olmadığını görmek için son derece yararlı olacaktır.

 

RİNOPLASTİ AMELİYATINA ALTERNATİF YÖNTEMLER BULUNUYOR MU?

Uzun vadeli bir sonuç arıyorsanız, cerrahi işlem doğru yöntem olabilmektedir. Küçük değişiklikler ya da ameliyattan önce bir deneme yapmak istiyorsanız cerrahi olmayan burun düzelttirme işlemlerini deneyebilirsiniz. Bu işlemde burnun görünümünü değiştirmek için enjektable dolgular kullanılmaktadır. Bu işlem nefes alma sorunlarını da düzeltebilmektedir. Cerrahi olmayan burun düzeltme genellikle en az altı ay dayanmaktadır, en uzun dayanma süresi on sekiz ayı geçmemektedir.

 

RİNOPLASTİNİN İYİLEŞMESİ NE KADAR SÜRER?

Rinoplastinin iyileşme süresi görünüşünüzü düzeltmek için kullanılan tekniğe ve cerrahın onayına bağlı olarak 1 – 2 hafta sürmektedir.

 

RİNOPLASTİ İŞLEMİNİN NİHAİ HALİNİ NE ZAMAN GÖREBİLİRİM?

Rinoplsatiden sonraki şişliklerin büyük kısmı birkaç ay içinde ortadan kalkar, diğer şişliklerin, özellikle de burun ucundakilerin  tamamen kaybolması bir yılı bulur.

 

Rinoplastinin revize edilmesi kararı için çoğu cerrah en az bir yıl beklenmesini tavsiye eder.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir