Boğaz Ağrısına Doğal Yöntem Elma Sirkesi

Boğaz ağrısı tedavisinde kullanılan birçok şey arasında, elma sirkesi özel bir söz sahibi . Çoğu evde bulunur.

Boğazını iyileştirmek için elma sirkesinin özellikleri ;

  1. Elma sirkesi, boğaz ağrısı yapan mikroplarla mücadelede yardımcı anti-bakteriyel özellikleri bakımından zengindir.
  2. Elma sirkesi yüksek seviyede asiditeye sahip olduğundan , dokuların pH düzeyini düşürmeye yardımcı olur ve boğaz ağrısı yapan bakterilerin yok edilmesine yardımcı olur.
  3. Elma sirkesi  T hücreleri ve beyaz kan hücrelerinin sayısını artırarak bağışıklığın artırılmasına yardımcı olan zengin prebiyotik insülin kaynağıdır.
  4. Elma sirkesi, balgamın gevşetilmesinde yardımcı olan ve boğaz ağrısından anında rahatlamayı kolaylaştırmak için bakterileri öldüren doğal bir balgam söktürücüdür.

Boğaz Tedavisi  için Elma Sirkesi Hazırlama:

Elma sirkesi boğaz ağrısı tedavisinde birçok açıdan kullanılabilen çok yönlü bir çözümdür. İşte en yaygın kullanılan yöntemlerden bazıları:

  1. Seyreltilmiş Elma Sirkesi – 2 çorba kaşığı elma sirkesi ile yarım litre suyu karıştırın. Su normal veya az sıcak olabilir. Daha da yatıştırıcı etkiler için çözeltiye biraz bal ekleyin. Tüm malzemeleri karıştırın ve günde 2-3 defa bu karışımı tüketin.
  2. Elma sirkesi, limon çayı ve bal:  Bir çay kaşığı elmalı sirke için bir çay kaşığı bal, ¼ limonun suyu ve az miktarda kaen biber ekleyin. Bütün bu şeyleri iyice karıştırın ve bir bardak sıcak suya dökün. Karışım yavaşça içilmeli  işlem sırasında boğaz yatıştırılacaktır. Kısa sürede en iyi sonucu almak için, bu karışımı günde 4 kez içilmesi önerilir. Çoğu kişi cayen biberi kullanmak istememektedir. Bu durumda, karışımda bir çay kaşığı bal ve limon suyu kullanın. Aynı şeyi bir bardak sıcak suda karıştırın ve boğaz ağrısını hafifletmek için yudumlayın. Hızlı bir rahatlama için karışımı günde 2-3 kez için.
  3. Salt ile Elma sirkesi:  elma sirkesi 2 yemek kaşığı tuz ekleyin. ½ su bardağı sıcak su alın ve çözeltiyi suya karıştırın. Bu çözüm günde 3-4 kez gargara yapmak için kullanılmalıdır. Bazı insanlar ayrıca karışıma çeyrek çay kaşığı toz biber ekleyip aynı şekilde gargara yapmaktan hoşlanıyorlar. Çöp kutuları arasındaki karışımın bir kısmını yutması önerilir.
  4. Elma Sirkesi Sirkesi ve Bal:  Boğaz ağrısı ve boğaz ağrısı varsa, elma sirkesi çözeltisi boğaz ve göğsünüzdeki ağrı ve rahatsızlıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır . ¼ su bardağı elma sirkesi ve aynı miktarda bal alın ve ikisini birlikte karıştırın. Bu çözeltiye su eklemeyin. Boğaz ağrısını gidermek için bu karışımdan 1 çorba kaşığı 3-4 saat aralıklarla alın. Çözeltinin konsantre halini alamayacağınız durumda, karışımı küçük bir sıcak su bardağı içinde karıştırarak bir tonik oluşturun ve anında rahatlamak için hemen içebilirsiniz.
  5. Boğaz ağrısının tedavisinde elma sirkesinin kullanılmasıyla ilgili en iyi şey, yan etkilerin bulunmamasıdır. Boğaz ağrısı ve soğuk alğınlıgı problemlerinde başa çıkmanın doğal bir yoludur.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© Ferza