Bitkilerden Gelen Güzellik: Yves Rocher! | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bitkilerden Gelen Güzellik: Yves Rocher!

Bitkilerden Gelen Güzellik: Yves Rocher!

 

Günlük hayatımızın vazgeçilmezi kozmetik ürünlerinin içeriklerine ne kadar dikkat ediyoruz? Cildimizde kullandığımız her şey cildimiz tarafından emiliyor. Bu yüzden doğru kozmetik ürününü kullanmak sağlığımızı korumak anlamına da geliyor. Cilt sorunları birçoğumuzun ortak problemi. Bu sorunları oluşturan temel faktörlerden biri içeriğine dikkat edilmeden seçilen yanlış kozmetik ürünleri ve makyaj kalıntılarının yanlış temizlenmesidir. Kozmetik ürünlerinin içeriğindeki sağlıksız maddeler cildimizde zamanla hasara yol açar. Bir türlü iyileşmeyen sivilceler, ne kadar makyaj ürünü kullansak da kapanmayan geniş gözenekler ve önünü alamadığımız kızarıklıklar gibi. Bu sorunları engellemek için cildimize en uygun, içeriği güvenilir, daha doğal, bitkisel tabanlı ürünlere yönelmek bir yöntem olabilmektedir. Bu alanda karşımıza bitkisel ürünler konusunda uzman olduğu fark edilebilen Yves Rocher çıkıyor. 1959 yılında Fransa’da kurulan Yves Rocher, ürünlerinde kullandığı bitkileri kendi organik tarım alanlarında yetiştirdiğini ifade etmektedir.

Yves Rocher, ürünlerinde GDO’lu bitkiler, hayvansal ürünler kullanmayı reddettiğini açıklıyor. Bunun yanı sıra ekolojik ambalajlar kullanmanın önemini anlatmakta. Cildimiz kadar doğaya da önem vermesi sağlıklı kozmetik ürünleri tercih ederken aklımıza Yves Rocher’nin gelmesini sağlıyor. Botanik uzmanları ve biyologlar tarafından keşfedilen bitkiler, bitkisel kozmetik laboratuvarlarında uzmanlar tarafından içeriğe önem verilerek üretilir. Bu ürünler daha sonrasında titizlikle testlerden geçirilir ve bunların sonunda üretime başlanır.

En Sağlıklı Ürünleri Başka Yerde Aramayın

Uzun yıllar cildimize nefes aldıran ama aynı zamanda maske gibi durmadan kusurları kapatan doğru fondöteni, kirpikleri dökmeyen ve gözlere alerji yapmayan rimeli, kepekleri engelleyen, saçlarımızı kırmayan ama parlaklık ve sağlık veren doğru şampuanı, saç kremini ya da gün sonunda yaptığımız makyajları cildimizden iz bırakmadan arındıracak doğru temizleme ürünlerini, bakım ürünlerini aradık. İşte o aradığımız en sağlıklı makyaj ürünleri Yves Rocher’de bulabilme şansına sahip olabiliriz.

Makyaj Çantasının Vazgeçilmezi

İş gereği sürekli makyaj yapmak zorunda kalan birisi iseniz Yves Rocher’nin fondöteni ile tanışmanizdan sonra cildinizde meydana gözle görülür bir canlılık olacağı firma uzmanlarinca belirtiliyor. Doğru ve sağlıklı ürün kullanımı, olması gereken cilt temizleme ile cildinizin yıllardır aradığını bulmuş olması sizi daha güzel hissettirecek. Yves Rocher; ürettiği ürünlerin içerisine en basit kimyasalları bile (alkol, silikon ve paraben) sokmadinğını belirterek cilt pH değerleriyle uyumlu ve organik içeriğe dikkat etmesi ve bu kadar sağlıklı ürünleri ulaşılabilir bir fiyata satışa sunması sebebiyle bayanlar için makyaj çantalarının vazgeçilmez markası olacak gibi duruyor.

Nasıl ki yediklerimiz sağlığımıza etki ediyorsa kullandığımız kozmetik ürünleri de sağlığımızı etkiliyor. Bu yüzden her zaman doğal ve sağlıklı ürünler kullanmaya özen gösterelim. Unutmayın cildimiz yenisini alamayacağımız kadar değerli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir