!-- Start Alexa Certify Javascript --> Beslenme Ve Diyet | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Beslenme Ve Diyet

Beslenme Ve Diyet

Hayatımız boyunca sahip olabileceğimiz en değerli şey sağlığımızdır. Sağlıklı olmanın temel adımlarından biri de yeterli besindir. Beslenme, bir kişinin büyümek, geliştirmek ve uzun süre sağlıklı ve üretken olmasını sağlamak için vücut için yeterli miktarda besin alabilmesidir. Bilimsel araştırmalar, bu maddelerin herhangi birinin alınmadığı veya ihtiyaç duyulduğunda alınmadığı durumlarda büyüme ve gelişmenin önlendiğini ve sağlığın bozulduğunu göstermiştir.

 

Beslenme davranışı hayatta kalmanın kaçınılmaz bir sonucudur ve yaşam boyunca sürdürülmektedir. Binaların yapılarının varsa, insan davranışına temel oluşturduğu dönemler vardır. Bunun için erken yaşlar çok önemlidir. Beslenme davranışlarına dayandığımızda ve hayatlarımızda doğru davranışlara sahip olduğumuzda daha sonra sağlık sorunları ile karşılaşma olasılığımız azalır. Yanlış beslenme davranışı yaptıysak, obezite, dengesiz ve sağlıksız beslenme ile yaratılan sağlık sorunları ile ilgileneceğiz.

 

Sağlıklı beslenme, iyi bir beyin fonksiyonu için de önemlidir. Yetersiz ve dengesiz beslenme bir kişinin çalışma, planlama ve yaratma becerisini azaltır. Düşünen ve yaratan ülkelere ihtiyaç vardır. Ekonomik kalkınmanın ilk şartlarından biri, üretken ve çalışkan toplum … Beslenme ve diyet bu nedenlerle de çok önemlidir.

 

Öte yandan, günümüzde hızla tüketilen tüketicilerin gıda talebindeki artış, fiziksel aktivitenin azalması ve yanlış yeme alışkanlıklarının bir sonucudur; Kardiyovasküler hastalıklar, sindirim sistemi hastalıkları, obezite, diyabet ve bağırsak hastalıkları. Obezite, bu büyük hastalıkların en dikkat çekenidir. Çocuklarda görülen obezite son yıllarda çarpıcı bir şekilde artmakta ve şimdi küresel bir salgın olarak görülmektedir. Olumsuz sağlık sonuçları vardır ve önlemeyi amaçlayan nüfusa dayalı müdahalelere acilen ihtiyaç vardır.

 

Tüm bunlara ek olarak, diyabet, hipertansiyon ve yüksek kolesterol, dünyadaki en büyük 10 ölüm nedeni arasındadır. Beslenme bu hastalıklarda çok önemli bir rol oynamaktadır. Diyetisyenlere de özellikle ihtiyaç duyulmaktadır. Başarılı bir diyette bir diyetisyen ve diyetisyen tarafından kullanılan programın etkisi açıktır. Bu çalışmanın temel amacı eksik beslenme programını kapatmak ve müşteriye daha iyi hizmet vermek ve çeşitli sağlık problemlerini önlemektir

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. Diyet yapmak en azından formunu korumak biz kadınlar için önemli bir ayrıntı. Tabi yanında 1 2 kilo vermenin de kimseye zararı olmaz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir