Bel ve Boyun Ağrılarına Egzersizle Çözüm... | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bel ve Boyun Ağrılarına Egzersizle Çözüm…

Bel ve Boyun Ağrılarına Egzersizle Çözüm…

Günümüz insanının şehir ve iş yaşantısındaki standartları çeşitli bel ve boyun rahatsızlıklarına sebep olmaktadır. Bu rahatsızlıkların ilk belirtisi çoğu zaman ağrılar olmaktadır. Bel ve boyun ağrıları günlük hayatın yaşam kalitesini düşürücü önemli bir faktördür.

 

Tedaviler

Bel ve boyun ağrılarındaki tedaviler ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere ikiye ayrılıyor. Çoğu zaman ameliyatlı tedavi, ameliyatsız tedavinin yetersiz kalacağı zamanlarda, sinir dokularının zarar görmesi durumlarında tercih ediliyor. Cerrahi uygulamalar her geçen gün kendisini geliştirse de bel-boyun fıtığı ameliyatları da bir miktar risk taşımaktadırlar.

 

Ameliyatsız tedavi ise fizik tedavi uygulamalarını kapsar. Fizik tedavi içerisinde egzersiz önemli bir role sahiptir. Tedavi ameliyatlı dahi olsa ameliyat sonrasında egzersiz tedavisi gereklidir. Egzersiz kasları güçlendirerek fıtık hastalıklarında bası yapan bölgeye uygulanan kuvveti azaltarak, ağrıları azaltır ve daha zinde bir hayat sağlar. Bu nedenle ameliyatsız ve ameliyatlı tedavilerde egzersiz önemli bir role sahiptir.

Kişiye Özel Egzersiz Uygulaması : Vexrob

Egzersiz ağrılar üzerindeki etkisini ancak  doğru ve düzenli yapıldığı zaman tam anlamıyla gösterir. Egzersizi doğru bir biçimde uygulamak önemlidir. Vexrob | Kişisel Egzersiz Asistanı uygulaması bu konuda çok güzel bir yenilik yapmış. Uzman hekimler tarafından hazırlanmış video egzersizler size özel olarak bir program halinde sunuluyor. Doktorunuzun ya da fizyoterapistinizin sizin için oluşturduğu egzersiz programına ister mobil uygulamadan ister bilgisayarınızdan erişebilirsiniz. Bu vesile ile hem uzmanınız sizi takip ediyor hem siz tedavideki ilerlemenizi görebiliyorsunuz.

 

Günlük Hatırlatmalar ve Öneriler

Uygulama aynı zamanda egzersizi yapmanız gereken zamanlarda hatırlatma yapıyor ve günlük önerilerde bulunuyor. Günlük önerilerin oldukça faydalı olduğunu belirtmek gerek. Çünkü egzersizler ile birlikte günlük alışkanlıklarınızda da değişiklikler yapmanız gerektiğini bu öneriler sayesinde farkedebilirsiniz.

Kaliteli Bir Sağlık Blogu

İnternetteki bilgi kirliliği içerisinde istediğiniz bilgiye ulaşmak oldukça zor olabiliyor.  Vexrob Blog bu açıdan oldukça kaliteli içeriklere sahip . Hastalıklar ve tedavileri, rehabilitasyon, ağrılar hakkında, kadınlara özel, sağlıklı yaşam görünüyor. Kendine özgü kategorilere sahip ve her biri de okuyucu için oldukça önemli içerikler barındırıyor.

 

Uzman Bulma Özelliği

Vexrob uygulaması güncel olarak bir tedaviden yeni çıkmış ve egzersiz programı olmayan ya da rahatsızlığı tekrar eden kişilerin de uzman (doktor ya da fizyoterapist) tarafından oluşturulmuş bir egzersiz programına sahip olmalarına olanak sağlıyor. Egzersiz yapmak isteyen ya da evde fizik tedavi almak isteyen kişiler, Vexrob’un “Uzman Bul” özelliğinden faydalanabilirler. Gönderilen uzman bul talebine, uzman bizzat geri dönüş sağlayıp, talebi oluşturanın rahatsızlığı ile ilgili bilgi alıp çözüm sağlamaya çalışıyor. Günümüz dünyası için oldukça faydalı bir özellik olmuş.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir