Başlıca Diyet Türleri | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Başlıca Diyet Türleri

Başlıca Diyet Türleri

 

Birçok birey diyet kelimesini sadece kilo vermek olarak düşünmektedir. Ancak bu kelime sadece kilo vermekten ibaret değildir. Peki, nedir diyet? Bu kavram için çok sert kuralları olan ve düşük kalorili besinlerin tüketilmesini ifade eden bir kelime öbeğidir dersek eksik bir tanımlama yapmış oluruz. Esasında diyet kelimesi bir insanın yediği veya içtiği tüm şeyleri kapsamaktadır. Gün içerisinde dilerseniz binlerce kalori tüketin ya da çok az miktarda kalori alın tüm bunlar diyetin tanımı içerisindedir. Tüketilen her şey bu kelimeyi anlatır ve bu yaptıklarınız sizi şişmanlatabilir ya da zayıflatabilir.

Hemen hemen herkesin hedefinde fit bir vücuda sahip olmak ve sağlıklı bir hayat sürmek vardır. Bu hedef havaların ısınması ve yaz aylarının yaklaşması ile zirve yapar. Fazla kiloları olan bireyler bu fazla kilolarından kurtulabilmek için çeşitli diyet listeleri denerler. Bunlardan birisi yoğurt diyeti olarak bilinir. Bu diyet ile hızlı kilo verilebilmesi mümkün görünmektedir.

Modern çağın bir hastalığı olan Obezite monoton, hareketsiz bir hayatın sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında dengesiz, sağlıksız ve fast food kültürüne dayalı beslenme yine Obeziteyi tetikleyen unsurların başında gelmektedir. Böyle bir beslenme ile belirli bir zaman sonra vücudumuzda kilolar birikmeye başlayacaktır. Hemen hemen herkesin sofrasında bulunan ve sofralarımızdan eksik etmediğimiz yoğurt bu noktada bizlere yardımcı bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır. Yoğurt sayesinde fazla kilolarınızdan kolaylıkla kurtulabilir ve hayallerinizdeki fit vücuda sahip olabilirsiniz. Yoğurdun sahip olduğu düşük kalorisi, yüksek besin değeri ve detoks etkisi bizler için vazgeçilmez olmasının nedenlerinden bazılarıdır.

Bir diğer diyet turude lahana diyetidir. Lahana diyeti esasında çok eskilerden beridir var olan ve sürekli yenilenen bir diyet türüdür. İnternette bir arama yaparsanız birçok çeşidiyle karşılaşmanız muhtemeldir. Günümüzde kısa süreli diyet türleri popüler hale gelmekte. Bu tür diyetlerde kullanılan bir besinde lahanadır.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

9 yorum

  1. Hizli kilo verdiren diyetlere inanmayin derim. Bir uzman denetiminde kilo vermek daha saglikli. Ancak yazida da bahsedildigi gibi yogurt kilo vermek icin birebir. Ciddi manada yag yakimina yardimci bir yiyecek.

  2. insanlar artık diyet yapıp sabahına eskisi gibi takılmaya devam ediyorlar. Diyet yaparken kararlı olmak şart. Zayıflamak istiyorsan. Ama insanlar artık diyet yapmaktan bile bıkar olmuylar

  3. Diyet bence tek başına zayıflamaya asla yeterli degil spor şart. Ve diyet + spor ikilisini istedigimiz kiloya veya ideal kilomuza düştükten sonra bırakmamalıyız. Rutin olarak hayatımızın bir parçası haline getirmemiz hayatımızda daha aktif ve enerjik olmamızı sağlar. Sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşamamıza yardım eder.

  4. diyet yapmak gerçekten meşagatli bir iş her insan diyet yapamaz önce kendinle ve yediklerinle savaş vermelisin. bu da kolay kolay olmuyor. ben diyeti 1 yıl sonra tamamlayabildim 1 yıl boyunca her türlü diyeti denedim. ancak hala vermem gereken kilolar var. bu diyet türlerinden birini mutlaka deneyeceğim

  5. Yazın bir şekilde kilo verebiliyorum ama kışın havalar soğuk olunca koşu da yapamıyorum o yüzden hafif bir kilo artışı olabiliyor. Diyet türlerini denemek lazım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir