!-- Start Alexa Certify Javascript --> Asitli İçeceklerin Mideye Etkisi | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Asitli İçeceklerin Mideye Etkisi

Asitli İçeceklerin Mideye Etkisi

 

 

Asitli içecekler kişilere fayda sağlamak gibi bir görevde asla bulunmamakta ve istenilenin tam aksine zararları yer almaktadır. Asitli içeceklerin en kötü özelliği kişilerin vücudunda yer alan su oranını azaltmasıdır. Bilindiği gibi sağlık söz konusu olduğunda su direk olarak akıllara gelmektedir. Vücudun su dengesini koruyabilmek için asitli içeceklerden uzak durulması gerekmektedir.

 

 Mide Ve Bağırsak Sorunlarını Oluşturur

 

Yemek sonrası içilen asitli içecekler, ilk esnada kişilerde ferahlık hissi oluşturmaktadır. Fakat kişiler kendilerini böyle hissederken vücutları içerisinde mide ve bağırsakta bir takım problemler içten içe meydana gelmektedir.

 

 Kilo Aldırır!

 

Asitli içeceklerin içerisinde fazla miktarda şeker yer almaktadır. Bu sebepten dolayı fazla miktarda tüketilen bu içecekler kilo alınmasına sebep olmaktadır. Özellikle bakıldığı zaman küçük yaşlarda tüketilmeye alışılan bu içecekler ilerleyen dönemlerde sadece kilo alınması değil, kalp ya da karaciğer gibi vücudun önemli bölgelerinde de sorunlar oluşmasına sebep olabilmektedir.

 

 Ülser Sorununu Tetikler

 

Sürekli olarak tüketilmeye alışılan bu içecekler, belli bir süre sonucunda midede yanma gibi hislerin oluşmasına ve bununla birlikte ekşime, şişkinlik, gaz gibi problemlerin meydana gelmesine sebep olmaktadır. Kısacası bunları toparladığımızda asitli içeceklerin direk olarak sindirim sistemine etki ettiğini ve burada bozulmalar sağlayarak ülser probleminin ortaya çıkmasını sağladığı görülmektedir.

 

 Astım Hastalığını Tetiklemektedir

 

Asitli içeceklerin içerisinde yer alan kimyasal maddeler vücut içerisine girdiğinde vücudun her tarafına adeta saldırmaktadır. Bu saldırılar sonucunda ise astım gibi önemli sorunların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bununla beraber fazla tüketim sonucunda egzama ya da kurdeşen gibi hastalık sorunlarının da oluşmasını tetiklemektedir.

 

Bu ve bunlar gibi birçok hastalığa sebep olan asitli içeceklerden uzak durulmalı ve sadece su tüketimine özen gösterilerek ihtiyaçların su ile karşılanması tavsiye edilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

11 yorum

  1. Kilo problemi asitten kaynaklanmasa da neredeyse tamamında bol miktarda şeker bulunduğundan bol bol kilo aldırıyor.

  2. Asitli içecekler benim ülserimi azdırıyor. İnanılmaz bir ağrı. Dolayısıyla mümkün olduğunca doğal meyve sularını tercih ediyorum.

  3. Zaten normalde bile mide agrım varken, bir de Kola Fanta tarzı şeyler içtiğimde çok kötü oluyorum. Mümkün olduğunca az içmeye çalışıyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir