Akupunktur ile Bölgesel Zayıflama | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Akupunktur ile Bölgesel Zayıflama

Akupunktur ile Bölgesel Zayıflama

 

Bölgesel zayıflama isteyenler için akupunktur ile bölgesel zayıflama mümkün görünüyor. Çin alternatif tıp yöntemi olan akupunktur pek çok sağlık alanında kullanılıyor. Genellikle akupunktur terapisi ile zayıflamak tercih ediliyor. Aynı zamanda akupunktur ile bölgesel zayıflama günümüzde tercih edilen yöntemler arasında.

Zayıflama Noktaları

Akupunktur tedavisinde zayıflama noktaları kullanılarak vücutta zayıflama amaçlanmaktadır. Vücudun her noktası başka bir noktaya etki etmektedir. Zayıflamak içinse genelde kulak çevresine terapi tercih edilmekte. Ancak yapılan araştırmalar ile diğer bazı noktaların da bölgesel zayıflama için etkili olduğu keşfedilmiştir. Modern akupunktur yöntemleri sadece zayıflamaya değil, bölgesel zayıflama konusunda da yardımcı olmaktadır.

Akupunktur tek başına bir tedavi değildir. Kilo kontrolü ve sağlıklı beslenme programları ile beraber uygulanarak sonuç amaçlanır. Akupunktur ile bölgesel zayıflama yapılırken de bu prensip izlenecektir.

Elektro Akupunktur ile Bölgesel Zayıflama

bölgesel zayıflama (1)

Karın, göbek çevresi ve basenler en çok inceltilmek istenen bölgelerdir. Buralarda oluşan yağlanma için elektro akupunktur ile bölgesel zayıflama hedeflenir. Ancak tedaviden sonuç almak için tüm süreç uzman bir doktor tarafından takip edilmeli ve tedavi onun gözetiminde gerçekleştirilmelidir.

Adipoliz bir deri altı yağ eritme yöntemidir. Yağ dokusu olan katmana deri altı iğneleri ile terapi yapılır. Bu uygulama bölgesel zayıflama istenen bölgeye yapılmaktadır. Haftada bir kez yapılacak olan seanslar ile incelme amaçlanır. Her kürde ortalama on seans yapılması uygun görülmektedir. Her seans 45-60 dakika kadar sürecektir.

Bölgesel yağlanma olan yerlere uygulanan akupunktur iğnelerine ek olarak özel elektro akupunktur cihazı ve lipoliz kitleri ile frekans ve elektrik stimülasyonu uygulanır. Bu uygulamaların hastaya hiçbir zararı görünmemekte ve uygulama esnasında rahatsızlık vermez. İşte bu tedavi ile bölgesel zayıflama hedef alınır. Yapılan uygulama ile o bölgede metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olunur. Böylece yağ dokusu daha hızlı eriyecek ve bölgesel incelme sağlanacaktır.

Akupunktura Ek Tedavi

Bölgesel zayıflama için akupunktur seansları devam ederken kulak ve vücut akupunkturu ile beslenme programı da uygulanır. Bu sayede hastanın zayıflaması teşvik edilir. En önemlisi de hastaya ömür boyu sağlıklı beslenme aşılanır. Hem kilo alımı hem de bölgesel yağlanma engellenmeye çalışılır. Bölgesel zayıflama yapıldıktan sonra en önemli husus yağlanmanın tekrar etmesini engellemektir.

Tüm seanslar tamamlandığında hastanın yaklaşık 2-3 beden incelmiş olması hedef olarak alınır. Akupunktur ile bölgesel zayıflama yapılırken yağ hücrelerinin küçülmesi amaçlanır. Kan akımı ve metabolizma hızlandırılır. Hücresel sıvı geçişi arttırılır. Tüm bunlar bölgesel zayıflama sağlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir