Acil Diş Müdahalesinde Ankara’da Bir İlk! | Saglik Sokagi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Acil Diş Müdahalesinde Ankara’da Bir İlk!

Acil Diş Müdahalesinde Ankara’da Bir İlk!

Kliniğimiz son derece profesyonel bir ekiple Aralık 2013’den bu yana ağız ve diş sağlığının tüm dallarında, acil diş tedavileri başta olmak üzere, hastalarına hizmet vermektedir. Hasta hakları ve memnuniyetini odak noktamız haline getirdiğimiz kurumsal yapımızla dört senedir ağız ve diş sağlığına dair tüm alanlarda hastalarımızın problemlerini çözmeye devam ediyoruz.

7/24 Hizmet Veriyoruz

7/24 hizmet veren acil ünitemizde hastaların acil diş ağrılarını hafiftletmek ya da yok etmek için kanal tedavisi, amputasyon gibi tedavi yöntemlerini kullanıyoruz. Akut durumda olan ağrıları hafifletmek ya da dindirmek amacıyla hastaların dişlerine lokal anestezi altında kanal tedavisi ve kanal extirpasyonu uyguluyoruz. Tedavi öncesi lokal anestezi esnasında bölgedeki iltihabın komşu dokulara yayılma riskine karşın alt çenede mandibuler kanal ve foramen kontak bölgelerine yayılmamasına özellikle dikkat ederek bölgedeki dişleri uyuşturma işlemi yapıyoruz.

Genel olarak lokal anestezi yöntemiyle tedavilerimizi uygulamakla beraber gerekli hastalarda (fiziksel ve zihinsel engelli hastalar, çocuk hastalar, diş hekimi fobisi olanlar) genel anestezi ve sedasyon yöntemlerini de uygulamaktayız.

Tedavi Yöntemlerimiz

Her türlü kanal tedavisi uygulamaları, porselen kronlar, zirkonyum kronlar, empress kronlar ve hareketli protezler acil diş tedavisi esnasında kullanılabilmektedir. Hastaların dişlerinde dolgu ve kaplama mevcutsa önce bunlar çıkarılıp ardından kanal tedavisi uygulayarak acil diş ağrısını dindirmeye çalışıyoruz.

Bunlar dışında; implantoloji, ortodonti, oral diagnoz ve radyoloji, ağız, diş ve çene cerrahisi, diş beyazlatma (bleaching), çocuk diş hekimliği (pedodonti), periondotoloji, anesteziyoloji ve reanimasyon ve estetik diş hekimliği (protetik diş tedavisi) alanlarında da hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Acil Diş Ağrısı ve Sebepleri

Acil diş ağrısının nedenleri yirmilik (gömülü) olan dişler, diş eti iltihapları, dişte oluşan çürükler, diş eti hastalıkları ve diş minesinde oluşmuş olan aşınmalar olabilir. Aniden oluşan diş ağrısı başladığında vakit kaybetmeden bir acil diş hekimine gidilmelidir. Diş ağrıları da yanılmaz ve kendiliğinden geçmeyen ağrılar olduğu için bu ağrılara anında müdahale edebilecek bir uzman hekime başvurulması gerekmektedir. Acil diş ağrılarınızda 7/24 açık olan kliniğimize anında başvurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

, Kepek nasil gider, göz altı ışık dolgusu ankara, emes hastalığı nedir