• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tiryakilerin Yeni Tercihi

Tiryakilerin Yeni Tercihi

Diğer bildiğiniz tütün türlerinden ayrı özelliklere sahip olan organik tütün yaprakları tamamen doğal ve işlenmemiş şekilde var olan adıyaman tütünü sağlıklı ve büyük keyifle tüketebilinecek, diğer paket sigaraların aksine sağlığınıza dokunmadan ve cebinizi yakmadan satışa sunulmaktadır.
Tütünlerin ekilmesi için tarlanın sonbahar da işlenmesi, sonbaharda işlenebilmesi içinde ilkbahar da hazırlanması gerekmektedir. İlkbaharın başlaması ile tohumlar önce yastığa gömülür ve güneşte kurutulur. Tohumların fide haline gelmesi beklenir. Fideler 6-9 cm olduğunda ise toprağa ekim yapılır ve bunun için en uygun zaman Mayıs ayının sonudur. Ülkemizde çok farklı alanda tütün yetiştiriciliği yapılmaktayken birinciliği Adıyaman elde etmiştir. Gün geçtikçe herkes tarafından beğeni alan ve çok fazla talep gören bir tütündür. Talepleri karşılama da sıkıntıya düşen üreticiler, üretimi artırmak için daha çok arazi üzerinde tütün hâkimiyeti kurmaktadır. Türkiye’nin birçok yerinde kalitesiz tütünleri en fahiş fiyattan satanlara, para verip te paranızla sizi zehirleyenlere karşı kaliteli ve cep yakmayan en iyi tütünü sizlerin istediği doğrultusunda satışa sunulmaktadır. Oldukça kaliteli olan adıyaman tütünü üretimi ile ülkemizde ve dünyada tanınmaktadır. Kaliteli tütün üretimi konusunda iklim ve toprağın verimliliği son derece belirleyicidir. Adıyaman tütünü oldukça kolay içimi ve boğazı yakmaması ile ünlüdür. Tütün üretiminde sert, hafif ve orta diye ayrım yapılmaktadır. Tütün içicilerin zevkine göre istediği ürünü tercih edebilmektedir. Sert tütünü tercih eden kullanıcılar genelde uzun zamandır içenlerdir ve bu sertlik tokluk hissi verir. Hafif tütünlerse içim konusunda oldukça kolay olanlardır. Orta kullananlarda ise hem tokluk hissi olur hem de ağır bir şekilde rahatsız etmez yani serte göre içimi daha kolay olur.
Kalitesi tartışmaya açık olamayan adıyaman tütünü diğer paket sigaralarla karşılaştırdığınız takdirde farkı anlamanız mümkün kılınacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Evde Ek is, Borsa Öğrenme, Kepek nasil gider, emes hastalığı nedir, Bebek Deterjanı, One Hit Wonder,Joyetech,