• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Son Dönemlerin En İyi Diş Tedavisi İle Estetik Dişlere Kavuşabilirsiniz

Son Dönemlerin En İyi Diş Tedavisi İle Estetik Dişlere Kavuşabilirsiniz

Son dönemlerin en iyi diş tedavi modeli ile hastaların artık özgüvenleri yüksek ve gülümsemeleri daha çekici hale gelmektedir. Eksik dişlerin yerine malatya implant tedavisi ile sağlam ve doğal dişlere yakın fonksiyonu olan uygulamalar yapılmaktadır.

İmplant Nedir? Kimlere Uygulanır?

implant
İmplant tedavisi nadir durumlar hariç genel sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilir.

Dikkat edilmesi gereken konu ise kemik gelişimi tamamlanmamış genç bireylere implant uygulaması yapılmamasıdır. Bazı hastaların var olan sağlıklarındaki ciddi sorunlarda ise hekimlerinin onayı ile yapılabilir olmasıdır. Bu tarz istisnai durumların herkese implant tedavisi yapılabilir.

İmplant Tedavisinin Avantajları

Yüz estetiğimizin bir parçası olan dişlerimizin eksikliği konuşma bozukluklarına neden olduğu gibi, beslenme ve çiğneme konusunda da yetersizliklere neden olur bu durumda implant uygulaması ile doğal dişlere en yakın fonksiyonları sağlayan tedavi seçeneği birçok açıdan avantaj sağlar.

 • Diş boşluklarının yan dişlerin kesilmeden yerleştirilmesi
 • Boşlukta yer alan çene kemiğinin erimesinin önlenmesi
 • Porselen dişlerin doğal dişler gibi tek tek yapılması sonucu yüksek hijyen
 • Çok uzun seneler sorunsuz şekilde kullanılması
 • Doğal diş formunda olması en büyük avantajlarından biridir
 • İyi bir estetik görünüm
 • Çiğneme fonksiyonları iyi olduğu için sağlıklı beslenmeimplant

Bu tedavi modeli lokal anestezi altında uygulanır. Farklı durumlar da sedasyon uygulaması ile de yapılabilmektedir. Lokal anestezi ile yapılan bir tedavi modeli olduğu için işlem sırasında ağrı duymazsınız.  İmplantlar yerleştirildikten sonra 3 ile 6 ay arasındaki kaynaşma süresine geçilir bu süreçte geçici dişleriniz yapılarak estetik açıdan noksanlık kapatılır. Eksik bir veya birden fazla dişinizin yerine malatya implant uygulaması yapılabildiği gibi tüm ağız içine de uygulanabilir.

İmplant Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

İmplant uygulaması titiz bir bakım gerektirir. Doğal dişleriniz gibi implantlarınıza da bakmalısınız. Ağız hijyenin iyi şekilde yapılması gereklidir. Doğal dişlerinizin bakımını yapmadığınız takdirde nasıl diş kayıpları oluşuyorsa implant uygulaması da yetersiz bakımdan dolayı kaybedilebilir.  Titiz bir bakım ve hijyen sağlanmadığı durumlarda dişetlerinizde kızarıklık ve kanamalar ortaya çıkar. Bu durum kemik erimesi ve implant kaybı gibi yıkımlar baş gösterir. Diş tedavileri açısından son dönemlerin en iyi uygulaması olan malatya implant tedavisine başlamadan önce düzenli bir ağız bakımına karar vermiş olursunuz. Günde iki kere düzenli fırçalama, diş ipi ve ağız suları kullanımı ile ağız hijyeni tamamlanmış olur.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

 1. Bos bir disim var . Implant olmam lazim yads kopru yaptiricam. Ancak kopru icin yandaki saglam dislerde kucultuluyomus. Implantu onerdi doktorum. Ancak korkuyorum ceneti deliyolar resmen

 2. Alışık olmayanlar endişe edebilir ama lokal anestezi altında yapıldığı için herhangi bir acı hissettirmiyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Evde Ek is, Borsa Öğrenme, Kepek nasil gider, emes hastalığı nedir, Bebek Deterjanı, One Hit Wonder,Joyetech,