• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Orijinal Datça Macunu Nasıl Alınır?

Orijinal Datça Macunu Nasıl Alınır?

Akciğerleri ile soluk alıp vererek yaşayan tüm canlılar için hayatta kalabilmek nefes alma olayı sayesinde gerçekleşir. Birkaç saniye için bile biz insanlar  soluk alıp vermede kesinti yaşasak hemen panik yaşamakta ve vücudumuz alarm konumuna geçmektedir. Durum böyleyken bizler için bu denli önemli olan akciğerlerimizin maalesef ki kıymetini sağlıklı iken bilememekteyiz.

detoks

Tıbbi açıdan incelersek akciğerlerimiz karbondioksit ve oksijen alışverişi gerçekleştiren, havadan alınan oksijeni kana, kandaki karbondioksiti dışarı atan hayati organımızdır. Bu işlem daha detaylı olarak, vücutta kirlenmiş olan kanın kalp sayesinde pompalanarak ciğerlerimize ulaşması, sonrasında bu bölümde bulunan hava kesecikleri sayesinde gerekli olan gaz değişiminin sağlanması olarak tabir edilebilir.  Akciğersiz bir yaşam düşünülemez. Tüm bu sebeplerden dolayı her bireyin sahip olduğu bu organına sağlıklı iken sahip çıkması ve ona gereken özeni göstermesi gereklidir. Zaman içerisinde yıpranan ciğerler için detoks yani arındırma işlemleri yapılabilmektedir. Detoks adına birçok çalışma yapılmış macunlar üretilmiş ve kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. ülkemizde de birçok ilde bu alanda çalışmalar yapılmaktadır. Muğla da bulunan datça macunu da bu konuda başı çekenlerdendir. İçeriğindeki acıbadem macunu ile yapılan bu detoks türünde bademin tat olarak acı olmasından dolayı tatlılık vermesi açısından ayrıca yöresel baldan da kullanılmış.

Akciğer Detoksu Nasıl Yapılmaktadır?

Detoks genel olarak diyet ve kilo verme ile adı sık olarak anılsa da amacı vücudun kimyasal maddelerce işlenmiş sağlıksız maddelerden temizlenmesidir. Bir nevi toksinlerin uzaklaştırılmasıdır. Bu şekilde detoks sayesinde amaç vücudun tamamının ya da hedef olarak seçilen bir kısmının toksin ve zararlı maddelerden arındırılması amaçlanır. Vücut için zararlı maddeler birikmiş oldukları bölgedeki organın işlevinde yavaşlama ya da bozulmalar meydana getirirler.

Bir akciğer detoksun da önemli parçalardan bir tanesi nefes hareketlerinin yapılmasıdır. Nefes alıp vermeyi doğru başarabilme sayesinde ayrıca kendimizi daha sakin tutabiliriz. Bunun yanında akciğerlerin oksijen alabilme kapasiteleri artar. Normal zamanda akciğerlerimiz ile nefes aldığımızda tam kapasite dolum gerçekleşmez. Yetişkin bir bireyde ortalama 500ml olan hacim soluk alıp verişte 300-350ml kadar dolar. Diğer kısmı oksijen ile dolmaz ve solunum olayı esnasında kaybolur. Doğru nefes alıp verme ciğerlerimizin kapasitesinde artış gözlemleyebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Evde Ek is, Borsa Öğrenme, Kepek nasil gider, emes hastalığı nedir, Bebek Deterjanı, One Hit Wonder,Joyetech,