• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kandaki psa değeri bitkisel yolla nasıl düşürülür

Kandaki psa değeri bitkisel yolla nasıl düşürülür

Kandaki free PSA değerinin yükselmesi prostat iltihabı, prostat kanseri ve prostat büyümesi gibi hastalıklara işaret eder. Normal değerleri 0 ile 4 arasında olması gereken PSA esasen prostatın ürettiği spesifik antijendir.
Bu antijenin orta yaş ve üzerinde artması normal kabul edilmekle birlikte değerlerde sıçrama var ise az önce bahsi geçen hastalıkların varlığı üzerinde durulur.
Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu kandaki psa değerinin düşürülmesi için yakı otu kürünün uygulanmasını tavsiye etmektedir. Bir ay boyunca uygulanan yakı otu kandaki psa değerlerini düşürmede etkilidir.
Buna ilave olarak Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlunun bu konuda tavsiye ettiği diğer bir kür ise brokoli kürüdür. Bu kürler sırası ile uygulanırsa tıbbi tedaviye yardımcı olur.
Prostat hastaları testlerden önce nelere dikkat etmeli ?
Testten önce acı gıdalar ve baharatlı gıdalar yenildiği zaman psa değerlerinin yükseldiği gözlemlenmiştir. Makata baskı yapacak faaliyetler örneğin bisiklete binmek veya ağır kaldırmak da test sonuçlarını etkileyecektir.
Prostat kanseri TUŞE testi ile anlaşılır. Prostatın elle muayenesinde pürüz tespit edilmesi, sertliğinin anormal olması kuşkuları kuvvetlendirmektedir.
Kesin teşhis için biyopsi gerekebilir. Biyopside prostattan parçalar alınır ve bu parçalarda adeno karsinom izleri aranır.
Kaynak: http://ibrahimsaracoglukurleri.net/prostat-kanseri-bitkisel-tedavi.html

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Evde Ek is, Borsa Öğrenme,, Kepek nasil gider,emes hastalığı nedir,