• DOLAR
  3,7920
  % -0,00
 • EURO
  4,6769
  % 0,32
 • ALTIN
  161,7857
  % 0,19
 • BIST
  $10.090
  % -8,06
Allecell Kullanıcı Yorumları

Allecell Kullanıcı Yorumları

Kemik ve eklemlerde görülen ağrılar, vücutta halsizlik şikâyetleri ve bunlara benzer birçok rahatsızlıklara genel olarak yaşlılık dönemlerinde rastlanılmaktadır. Ancak teknolojinin gelişmesi ve insan hayatına yansıyan olumsuz etkileri nedeniyle artık bu türden ağrılar genç yaşlarda birçok kişide görülmektedir. Yaygın olan fastfood yeme alışkanlığı ve akabinde görülen aşırı kilolar başta kalp ve damar olmak üzere bir çok probleme, bilgisayar karşısında uzun süre oturmalar bel ve boyun ağrılarına, gün içerisinde geçirilen kazalar çeşitli eklem rahatsızlıklarına sebebiyet verebilmektedir. Kemik ve eklemlerde bunlar gibi dış kaynaklı nedenlerden ağrılar olabildiği gibi psikolojik kaynaklı eklem ağrıları ve halsizlik durumları da gözlenebilmektedir.

Yukarıda saydığımız sebeplerin yanında pek çok nedenden dolayı ortaya çıkan eklem ağrıları günümüzde en çok rastlanan şikâyetlerden birisi olmuştur. Sağlıklı olarak hareket edebilmemiz için eklemlerimizin de en az kaslarımız kadar sağlıklı olabilmesi gerekmektedir. Bir yerde oturma esnasında ya da ayakta olduğumuz zamanlarda vücudun destek aldığı noktaların basında eklemler gelmektedir. Hareket kabiliyeti konusunda bu derece etkili olan eklemler, herhangi bir rahatsızlık geçirdiği takdirde bundan bütün vücut etkilenir. Günlük yaşantımızda yaptıklarımız sekteye uğrar. Değişik sebeplerden kaynaklı olarak rahatsızlanabilen eklemlere gerekli olan tedavinin yapılabilmesi için ilk olarak ağrının nedeni bulunmalıdır.

Eklem ve kemik ağrıları konusunda kök hücre yenileyici parolasıyla piyasada olan allecell, kıkırdak yenileme ve onarma, ağrı ve şişlikleri hafifletme hedefiyle çalışmalarına hız vermiş görünüyor. Allecell sipariş hattı firma yetkilerince 7/24 açık olarak tasarlanmış. Ayrıca bir whats up hattı olduğunu da belirtelim.

Eklem Ağrılarının Nedenleri

Osteoartrit (kireçlenme)

Artrit türleri içerisinde en yaygın görüleni osteoartrittir. Genel olarak orta yaşlı kişilerde görülmektedir. Eklemlerde bulunan kıkırdak dokunun zaman içerisinde aşınması ile beraber ağrı, sertleşmeler hissedilir.

Burşid

Tendonları koruyucu bir görevi olan bursanın tahriş olarak şişmesi sonucunda gerçekleşir. Burşidli kişilerde büyük çapta ağrılar görülür. Belirtileri arasında eklemlerde ağrı, kızarıklık ve şişkinlik görülür. Genellikle aşırı kilolu kişilerde ve yanlış spor yapan kişilerde görülür.

Eklemlerin aşırı kullanılması

Sürekli olarak eklemlere yapılacak aşırı yüklemeler uzun dönemde osteoartrite neden olabilir. Ancak bu yüklenme uzun dönemde değil de kısa dönemde gerçekleşirse kişi bu durumu eklem ağrısı olarak atlatabilir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Evde Ek is, Borsa Öğrenme,, Kepek nasil gider,>,emes hastalığı nedir,