• DOLAR
  3,7820
  % -0,27
 • EURO
  4,6692
  % 0,15
 • ALTIN
  161,8758
  % 0,51
 • BIST
  $10.062
  % -6,26
14.Hafta Büyüyen Bebeğiniz:

14.Hafta Büyüyen Bebeğiniz:

Bebeğiniz yaklaşık 4 ila 4 ½ inç ve yaklaşık 1 ¾ of ons’tur. Bebeğinizin yüzünü görebilseydiniz, o yüzdeki kaslar gelişiyor ve esniyor, çünkü onun kızgınlığını ve ızdırabını görebilirsiniz. Minik organlarının hepsi, sinirleri ve kasları işlev görmeye başlıyor. Bağırsaklar bebeğin bedenine daha da uzaklaştı; Karaciğeri daha sonra yağların sindirimine yardımcı olacak safra salgılamaya başlar; ve pankreas şekeri enerjiye dönüştüren bir hormon olan insülin üretmeye başlar.

 

Büyümekte olan Göbeğiniz:

Bu yaklaşık 14 veya 14 hafta civarında olur. İlk üç ayınızı mahvedebilecek yorgunluk ve sabah yorgunluğu azalmaya başlar. Belki de aylarca ilk kez, sağlıklı, seksi ve enerjik hissedeceksiniz. Bebeğinizin ilk baştan savuşturmalarını hissettiğinizde ruh haliniz pürüzsüzleşir ve daha da iyileşir.  Hafta Hafta Gebelik Fırtınalı okyanusun arkasında kaldınız ve sakin sulara girdiniz. İşte çoğu kadınların gebeliğin favori zamanlarından geçmek için bilmeniz gereken her şey.

Öneriler ve Yapılacaklar:

İkinci üç aylık tarama

KADINLARIN KULLANILMASI:  Tüm kadınlar.

Ne zaman sunuluyor: 14-20 hafta arası.

EKRAN NEDİR: Down sendromu, trizomi 18 ve spina bifida gibi nevral tüp defektleri (NTD’ler).

NASIL ÇALIŞIYOR: Genellikle annenin kanında dört farklı proteine ​​bakan bir kan testinden oluşur; sık sık “dörtlü ekran” olarak anılacaktır ?? veya “çoklu işaretleyici tarama”. Birinci trimester taramasının aksine, ikinci trimester testleri, Down sendromu gibi kromozomal defektlere ek olarak NTD’leri tarayabilir.

ETKİLİ NASIL: Down sendromu için% 80 ila% 85 algılama oranı vardır ve bu oran% 7 sahte pozitif oranı ile.

İşte alabileceğiniz tarama ve teşhis testlerine derinlemesine bakınız.

Bu hafta hakkında düşünülmesi gereken şeyler

Prenatal-yoga sınıfına kaydolun . Yoga, emek için güç oluşturabilir ve esneklik, çeviklik, denge ve duruşunuzu geliştirmeye yardımcı olabilir. Muhtemelen doğum kıyafetleri almaya da hazırsınız .

Hafta Hafta Gebelik tablosunu sizler için sitemizde en iyi ve ideal şekilde sunumu yapılacaktır. 14 hafta gebelik günleri daha sık ve hafif sancılı geçmektedir. Panik yapmanıza gerek yoktur küçük oyunlar bunlar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Evde Ek is, Borsa Öğrenme,, Kepek nasil gider,>,emes hastalığı nedir,